23 komentářů
 1. Jani, taky už se těším na dnešní ochlazení. Zatím je tu pořád horko,ale alespoň fouká vítr.......o víkendu jsme lenivěli a měli jsme taky meruňkové knedlíky z tvarohového těsta.
  Hezký začátek týdne. Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z tvarohového těsta jsou taky dobré, muž ale chce jenom bramborové, i když se to na meruňky moc nehodí ...Teď už se po menší bouřce trochu ochladilo, tak je lépe. pa:)

   Vymazat
 2. Jani, příjemná reportáž. Dívala jsem se na norskou předpově´d počasí, kterou mám na svém blogu v pravém sloupce a prý po vytouženém dešti přijde opět léto v druhém, navazujícím díle na ten první. Říkám si, proč ne, jen ten osvěžující deštík by mohl přijít častěji. Věrka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mi to počasí vyhovuje, kdyby vždycky v noci sprchlo, tak by to bylo akorát:-)

   Vymazat
 3. To vedro je opravdu nesnesitelné :-( Už aby to skončilo. Bydlímě ve střešní nástavbě, takže tu máme dost podobně. Knedlíky vypadají luxusně!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak to musí být děs...teď se snad trochu ochladí, tropické noci prý už snad nebudou.

   Vymazat
 4. Janičko, už jsem tu zase :-) vedro bylo.. na padnutí to je pravda, i v naší chlaupě, kde je jinak v létě chládek, bylo nakonec 26°C uááá Knedlíky vypadají velmi chutně a navíc servírovány na překrásném talíři - WHAU! Hortenzie jsou mou oblíbenou květinou, letos modřím acylpyrinem a jde to skvěle .-) Krásné dny přeji :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem ráda, že jsi tu zase:) V chalupě je příjemně, zvlášť pokud máte kamennou. A hortenzie s acylpyrinem jsem ještě nezkoušela...zkusím. Taky přeji krásné dny!

   Vymazat
 5. Jani, krásné fotky. A kam se hrabe našich 30°C ... já tu vyhlížím od rána dešťové mraky, ale stále nic.
  Hezký den ... Věra

  OdpovědětVymazat
 6. Víkend bol teda riadne horúci a dnes je tiež peklíčko, u nás od zajtra ochladenie na 28 stupňov. To máš super, že máš záhradu po ruke a poleješ keď je treba, na chalupe po týždni je všetko chcíplé a hlavne ma vytáča krto, ktorý si nedá povedať a ryje všade. Hortenzie máš nádherné, fotka s vodou je super. Hneď mám pocit osvieženia :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rendi, já to znám, když jsme měli byt a chalupu, tak jsem taky šílela, kdo mi zaleje. Ale měla jsem tam naštěstí sousedku:-) tak pa a snad se u vás taky trochu ochladilo.

   Vymazat
 7. Zdravím Jani, u nás je to úplně stejně....v sobotu jsme matrace stěhovali z podkroví dolů, dneska jsme uvařili vynikají meruňkové knedlíky, hortenzie zalévám 2x denně, jen ty japonské sasanky nemají na květ a co děláš s tím modrým kalokvětem??? Mě vůbec nekvete, jen zelené listy....Tak snad vedro na pár dnů skončí a trochu se ochladíme.....díky za Tvoje příspěvky, ráda koukám.....Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé tak to je dobrá náhoda:-) Dnes snad už budeme spát ve své posteli, trochu se v podkroví ochladilo. No a kalokvět má letos bohužel jenom dva květy,takže nic moc. Jinak ho nechávám přes zimu v místnosti, kde se netopí, u okna. Prý potřebuje nízké teploty, aby pak kvetl. A před sezonou ho trochu přihnojím. A nesmí se vůbec přesazovat, kořeny mají vylézat ven.
   A jsem ráda, že ráda koukáš:-)

   Vymazat
 8. Jani,
  u nás je taky hrozné horko .... manžel se po týdnu v Chorvatsku těšil na naše "normální" teploty a ony nikde .... ten déšť by bodl .... moje zahrada už taky potřebuje zalít ...pa, pa Marki

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak snad se dnes trochu ochladíte:) U nás pršelo, ale zahradě to asi stačit nebude...papa

   Vymazat
 9. Jani u nás také hrůza, už mě to zmáhá, vedro je šílené, tráva už v celé vsi není, šíleně se práší, kopečky hrozně kloužou, u nás už nepadla ani kapka více jak měsíc, na zahradě to je dost znát, vysychají nám studny, jestli nepřijde nějaká ta bouřka, zahrady budou KO. Nyní je pod mrakem, trošinku fouká, ale stále 33°C a to je 18,30 , včera byla asi nejteplejší noc v 23h bylo ještě 26°C a ráno v 7 už zase 24°C
  A to nemluvě o mé dílně, kde "krásně" topí pec a mám tam 35°C......
  Snad to nějak vydržíme, nic nám nezbyde...a knedlíky vypadají úúúúúžasně lákavě pa Zmorkusovic

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když není voda ve studních, tak to je špatné. U nás je naštěstí spodní vody dost (po těch vydatných jarních deštích) takže i teď máme studnu docela plnou. Tak snad sprchlo i u vás....Moc zdravím a tvoje keramika je úžasná, krásná práce:-)

   Vymazat
 10. Jani, hlásí, že u nás právě leje...už žuchnul jeden truhlík, ale muškáty to asi přežily. Zatím bez krup, jen s hromy a blesky, tak to snad vydrží...
  Včera bylo vedro i na mě, v domě jsem udržela 26 stupňů, ale byla to dřina :o) Fotky od vás jsou super, vtipné a krásné!
  Pohodový večer, pa Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, tak ve 20.09 u nás asi taky lilo, ale teď už nic. Snad ještě v noci sprchne. Tak pa :)

   Vymazat
 11. Janičko, já mám zahradu už jednu katastrofu. Většinu kapradin můžu ořezat. Tak hroznou zahradu jsem už dlouho něměla.
  Tak bohužel je situovaná na jihozápad a hodně osluněná. Ale, když nejde o život, tak jde o prd:-))) Hlavně ať zaprší a lidem naplní studny, jak píše Zuzka. To je větší problém. Pěkné dny Věra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věru, to je teda škoda, kapradí miluji. Ty máš zahradu svažitou a tam se voda hůř drží. Tak snad už napršelo i u vás....

   Vymazat
 12. Ahoj Jani, pohodové fotky. Ty hortenzie Ti moc závidím, mně letos vůbec nekvetou. Měj se krásně!:-)

  OdpovědětVymazat